Weekend majowy

DSC_0213Informujemy, że w dniach 1-3 maja nasze biuro będzie nieczynne. Zapraszamy do kontaktu zaraz po długim weekendzie.

W czwartek 4 maja odbędą się warsztaty psychologiczne pt. „Jak się komunikować żeby się porozumieć?” Zostały już tylko ostatnie dwa miejsca!

Podsumowanie 2016 roku

2016Przedstawiamy dokładne statystyki dotyczące działalności łódzkiego oddziału. W 2016 roku z pomocy skorzystały 632 kobiety zgłaszające problem występowania przemocy lub uzależnienia członka rodziny.

Część kobiet została objęta pomocą prawną, psychologiczną lub pedagogiczną w ramach środków z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Realizowałyśmy też działanie pt. „Pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna dla kobiet” finansowane przez samorząd Województwa Łódzkiego. Przeważająca część działań Centrum Praw Kobiet w Łodzi była jednak realizowana w ramach wolontariatu, a utrzymanie oddziału i pokrycie kosztów bieżącej działalności było możliwe przede wszystkim dzięki darowiznom.

Zostały udzielone 992 porady prawne, odbyły się 433 indywidualne sesje z psychologiem i 104 porady pedagogiczne. Zorganizowałyśmy 23 spotkania grupy wsparcia, 9 warsztatów psychologicznych i 4 warsztaty pedagogiczne. Zorganizowałyśmy opiekę nad dziećmi, aby umożliwić kobietom uczestnictwo w spotkaniach z psychologiem czy uczestnictwo w zajęciach grupowych, asystowałyśmy podczas spraw sądowych i kontaktów z organami ścigania. Obyły się też warsztaty WenDo i wiele zajęć ruchowych. Nasz Zespół występował w mediach, na konferencjach i na manifestacjach poruszając kwestie związane z przeciwdziałaniem przemocy.

centrum praw kobiet 1%Jeśli potrzebujesz wsparcia – przyjdź, zadzwoń lub napisz maila – pomożemy ustalić plan pomocy i umówimy Cię do odpowiedniej specjalistki. W naszej Fundacji zapewniamy bezpłatną i kompleksową pomoc dla kobiet doznających przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej lub ekonomicznej. Zapisy odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00 pod nr tel. (42)  633-34-11.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania przekaż nam 1% swojego podatku lub kliknij tutaj i zobacz co jeszcze możesz zrobić.

Wielkanoc

Z okazji Świąt Wielkanocnych, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, odpoczynku i wiosennego optymizmu.

– Zespół łódzkiego oddziału Centrum Praw Kobiet

free-Easter-ecards

Warsztaty dla kobiet – utrzymaj równowagę

image001Zapraszamy na I cykl warsztatów z psycholożką Mirką Staszewską w ramach realizacji działania ze środków samorządu Województwa Łódzkiego pt. „Łódzkie ma pomysł na zdrowie – Utrzymaj równowagę.”

Zajęcia będą się odbywały co drugi czwartek o godzinie 16.

  • 20 kwietnia – Jak sobie radzić z emocjami?
  • 4 maja – Jak się komunikować żeby się porozumieć?
  • 18 maja – Jak oswoić stres?
  • 1 czerwca – Jak budować poczucie własnej wartości?

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Każde spotkanie trwać będzie 3,5 godziny. Przewidziana jest przerwa na kawę lub herbatę.

Zapisy przez maila i w sekretariacie – osobiście lub pod numerem (42) 633-34-11. Zapisywać można się na pojedyncze zajęcia lub cykl czterech warsztatów. Liczba miejsc ograniczona.

grupa

Zapraszamy na zajęcia z pracy z głosem

Wciąż można dołączyć do grupy zajęciowej z pracy z głosem prowadzonej przez Olę Kozioł. Zajęcia opierają się na sposobie wydobycia głosu charakterystycznego dla pieśni tradycyjnych z Europy Środkowo – Wschodniej.  Jest to śpiew naturalny, na otwartych gardle, niektórzy nazywają go „śpiewem białym”. Najbliższe spotkanie w poniedziałek 3 kwietnia o 18. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie.

Zapraszamy!

Pan Tu Nie Stał na Dzień Kobiet

8% przychodu ze sprzedaży w dniu 8 marca Pan Tu Nie Stał przekazuje na rzecz fundacji Centrum Praw Kobiet – zapraszamy na zakupy!
Ponadto w sklepach w Łodzi, Warszawie i Krakowie pojawią się puszki fundacji, które można zasilić dobrowolną wpłatą.

centrum_praw_kobiet_plakat_podglad (1)

Odwołane zajęcia

Informujemy, że z powodu choroby prowadzącej 28 lutego nie odbędą się zajęcia z Pilatesu. Zapraszamy na kolejne zajęcia 7 marca o godz. 11 30.

 

Odwołane zajęcie

Informujemy, że z powodu choroby prowadzącej nie odbędą się dziś zajęcia z pracy z głosem. Najbliższe spotkanie z Olą Kozioł odbędzie się 6 marca o godz. 18.