Odwołane zajęcie

Informujemy, że z powodu choroby prowadzącej nie odbędą się dziś zajęcia z pracy z głosem. Najbliższe spotkanie z Olą Kozioł odbędzie się 6 marca o godz. 18.

PRACA Z GŁOSEM

W dniach 06.02.2017 i 20.02.2017 w godzinach 18-20 odbywać się będą zajęcia z Olą Kozioł – artystką, która w swojej twórczości wykorzystuje śpiew – działanie przypisane do sfery prywatnej i kobiecej. Ola opiera się na sposobie wydobycia głosu charakterystycznego dla pieśni tradycyjnych z Europy Środkowo.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy do grupy przez maila i w sekretariacie – osobiście lub pod numerem (42) 633-34-11. Zapraszamy!

Pilates w CPK

Zapraszamy na zajęcia Pilates. Startujemy 7 lutego o godzinie 11.

System Pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Ćwiczenia Pilates m.in. wzmacniają kręgosłup, poprawiają postawę ciała, uelastyczniają ciało, obniżają poziom stresu i pozwalają wyrzeźbić smukłą sylwetkę bez forsownego wysiłku. Pilates pozwala także zyskać świadomość własnego ciała i osiągnąć harmonię organizmu.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy do grupy przez maila i w sekretariacie – osobiście lub pod numerem (42) 633-34-11. Zapraszamy!

Nowe zajęcia w CPK

30 stycznia w godzinach 18-20 odbędą się pierwsze zajęcia z Olą Kozioł – artystką, która w swojej twórczości wykorzystuje śpiew – działanie przypisane do sfery prywatnej i kobiecej. Ola opiera się na sposobie wydobycia głosu charakterystycznego dla pieśni tradycyjnych z Europy Środkowo – Wschodniej.  Jest to śpiew naturalny, na otwartych gardle, niektórzy nazywają go „śpiewem białym”.

śpiew Ola

Do spotkania zapraszamy kobiety z różnych środowisk, bez względu na to czy śpiewają, czy śpiewały, czy nie śpiewały. Zajęcia mają być okazją do stworzenia przestrzeni do spotkania i rozmowy, zbudowanie wspólnoty, oddanie głosu tym, które na co dzień w przestrzeni publicznej takiego głosu nie mają. Zamysłem jest również zachęcenie uczestniczek do muzykowania opartego na swobodnej improwizacji, ekspresyjnym doświadczaniu świata dźwięków, a przede wszystkim do wyrażania się własnym głosem bez uczucia wstydu i lęku.

Zapisy przez maila i w sekretariacie – osobiście lub pod numerem (42) 633-34-11. Zapraszamy!

Wspierasz CPK? Rozliczając się nie zapomnij uwzględnić darowizn – otrzymasz zwrot 19% przekazanej kwoty

Dziękujemy za wszystkie darowizny przekazane w 2016 roku! Dzięki Waszemu wsparciu przetrwałyśmy ten trudny rok i możemy możemy działać dalej i pomagać kobietom oraz ich dzieciom uwolnić się od przemocy.

Przypominamy, że każdy może odzyskać 19% wszystkich darowizn przekazanych organizacjom pozarządowym rozliczając podatek – to bardzo proste! Wystarczy zachować potwierdzenie przelewu i wymienić wszystkie darowizny z danego roku podatkowego w deklaracji PIT.

ngo_darowizna2015a

Przerwa Świąteczna

Informujemy, że w poniedziałek 26 grudnia nasze biuro nie będzie czynne. Zapraszamy od wtorku 27 grudnia i życzymy zdrowych, radosnych oraz spokojnych Świąt.

– Zespół CPK oddział w Łodzi

christmas-tree

Aktywny grudzień w CPK

W grudniu przedstawicielki łódzkiego oddziału CPK zaangażowane były w szereg wydarzeń związanych z obchodami 16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć oraz Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Jednym z nich była konferencja nt. handlu ludźmi zorganizowana na Wydziale Prawa i Administracji UŁ

15319107_1297223117004247_131331764354239464_n

Brałyśmy też udział w maratonie pisania listów Amnesty International i debacie na temat przeciwdziałania przemocy.

15442216_1476166459079207_2194348376707556437_n

Nowe zajęcia w CPK

Od nowego roku ruszamy z nowymi warsztatami – oto krótka informacja od prowadzącej, zapraszamy do zapoznania się. Więcej szczegółów wkrótce :)

Mam na imię Ola Kozioł i od 10 lat mieszkam w Łodzi. Ukończyłam malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie obecnie pracuję na stanowisku asystenta. Od 3 lat w swojej twórczości wykorzystuję śpiew – działanie przypisane do sfery prywatnej i kobiecej. Głównie opieram się na sposobie wydobycia głosu charakterystycznego dla pieśni tradycyjnych z Europy Środkowo – Wschodniej.  Jest to śpiew naturalny, na otwartych gardle, niektórzy nazywają go „śpiewem białym”. W swoich działaniach staram się nadać  z pozoru tej banalnej czynnościom znaczenie. Śpiewanie (tak jak haftowanie, przygotowywanie jedzenia) jest elementem dawnych działań wspólnotowych, kojarzy się z kręgami kobiet, które przy wspólnym śpiewie mogły dzielić się doświadczeniem, przekazywać wiedzę i jednocześnie wspierać nawzajem.

Do spotkania zapraszam kobiety z różnych środowisk, bez względu na to czy śpiewają, czy śpiewały, czy nie śpiewały. Chciałabym przede wszystkim skupić się na  stworzeniu przestrzeni do spotkania i rozmowy, zbudowanie wspólnoty, oddanie głosu tym, które na co dzień w przestrzeni publicznej takiego głosu nie mają. Zamysłem jest również  zachęcenie uczestniczek do muzykowania opartego na swobodnej improwizacji, ekspresyjnym doświadczaniu świata dźwięków, a przede wszystkim do wyrażania się własnym głosem bez uczucia wstydu i lęku. Poprzez szereg abstrakcyjnych ćwiczeń z głosem, trochę ruchem, pisania wspólnego tekstów pieśni spróbujemy tego dokonać.

Najważniejsze byśmy dobrze się ze sobą czuły i  z tej wspólnoty czerpały siłę.

Mam nadzieję do zobaczenia.

Warsztaty w ośrodku dla cudzoziemców w Grotnikach

Zdjęcia z warsztatów dla kobiet, które odbyły się 24 września w ośrodku w Grotnikach. Rozmawiałyśmy o przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie. Celem warsztatu było wzmocnienie kompetencji rodzicielskich oraz poprawa bezpieczeństwa dzieci.

1 2

Warsztat przeprowadziły: A. Głogowska-Balcerzak i M. Ouimet, w roli tłumaczki: J.Paliwoda.

Projekt pt.: „BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO W OŚRODKU DLA CUDZOZIEMCÓW W GROTNIKACH” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowe w Łodzi na podstawie umowy nr 5/D/2016 i został sfinansowany ze środków Programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

porady psychologiczne – zapisy

Dzięki niewielkiej dotacji oferujemy dodatkowe godziny porad psychologicznych. Dyżury odbywają się we wtorki od 16 15, na wizytę można umówić się telefonicznie: (42) 633-34-11 lub mailowo pod adresem: cpk_lodz@cpk.org.pl

Zadanie finansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu „Pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna dla kobiet”