Warsztaty psychologiczne dla kobiet

Zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów:

  • 29 lipca – Jak komunikować swoje potrzeby?
  • 13 sierpnia – Warsztaty asertywności dla kobiet doświadczających przemocy domowej,
  • 2 września – Warsztaty radzenia sobie ze stresem dla kobiet doświadczających przemocy domowej

Zajęcia będą się rozpoczynać o godzinie 17. Poprowadzi je psych. Katarzyna Kacprzyk.

Zapisy prowadzone są drogą mailową oraz w sekretariacie – osobiście lub pod numerem (42) 633-34-11. Zapisywać można się na pojedyncze zajęcia lub cykl czterech warsztatów. Liczba miejsc ograniczona – w  spotkaniu może wziąć udział do 15 kobiet.grupa

Zapraszamy do dołączenia do grupy wsparcia

Grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy fizycznej, ekonomicznej, psychicznej

grupa

Co możemy jako grupa?

Dawać sobie wsparcie. Rozwijać swoją świadomość – świadomość tego, kim jesteśmy, w jakich realiach żyjemy, jaką mamy moc, z czym mamy trudności, co potrzebujemy zmienić, gdzie potrzebujemy postawić granice. O czym zacząć marzyć przytomniej, z czego zrezygnować. 

Spotykamy się we wtorki 2 razy w miesiącu. Przyjdź, posłuchaj, poobserwuj. Spotkanie na swej drodze kobiet, które znalazły się życiowo w podobnej sytuacji, samo w sobie jest leczące. 

Przyjdź i zobacz, że nie musisz być z tym wszystkim sama.

Daj z siebie tyle, ile będziesz chciała, weź tyle, ile potrzebujesz.

Każda z nas jest inna… Różnimy się pod względem wieku, statusu społecznego, poglądów, upodobań. Ale łączy nas jedno – rozumiemy. Rozumiemy jak trudno jest zmagać się samemu z przemocą, jakże często niewidzianą przez innych. Łączy nas w tej grupie niewidzialna siła, nić porozumienia, pozytywne nastawienie do siebie nawzajem, życzenie płynące z głębi serca, żeby każdej z nas się udało. Każda z nas jest indywidualna, ale też razem jakoś jesteśmy całością. To znaczy, że ważne są nasze jednostkowe przeżycia, ważne, że możemy się dzielić swoim doświadczeniem, przeżywać swoje emocje, jakoś się tym wymieniać, lepiej poznawać same siebie.

Nie dajemy sobie rad, raczej trzymamy za siebie kciuki. Żeby udało się zmierzyć samej z sobą, lepiej poznać siebie, odkryć swoją wartość, ukochać własne ja, z radością wnosić to, kim jestem do świata i do relacji.

Po drodze możemy napotkać różne tematy, którym warto się przyjrzeć. Jedne z nas łatwiej sobie z nimi poradzą, inne będą miały trudniej. Ale to nieważne. Możemy na siebie liczyć. Możemy dawać sobie wsparcie.

Gdy już się oswoisz i poczujesz na tyle bezpiecznie, że będziesz chciała bardziej siebie odkrywać, to możesz liczyć na:

  • Mierzenie się z własną siłą i słabością, po to by odkryć swój indywidualny rytm i własną ścieżkę serca, po drodze często doświadczając poczucia niskiej wartości, samokrytyki, braku poczucia sprawczości, braku pewności siebie;
  • Uświadamianie skąd płynie poczucie niespełnienia czy niezadowolenia z siebie;
  • Rozpoznawanie własnych trudności relacyjnych (z partnerem, z innymi ludźmi);
  • Mierzenie się z poczuciem samotności;
  • Rozpoznawanie swoich skonfliktowanych stron;
  • Poszukiwanie źródeł wewnętrznej motywacji i mocy;
  • Poszukiwanie równowagi w swoim życiu.

Każdy z nas doświadcza w życiu różnych stanów i emocji. Poszukiwanie w nich klucza do własnej harmonii ma głęboki sens. To wszystko po to, by lepiej poznać siebie, zaakceptować to, kim jesteś. Jesteś wystarczająca taka, jaka jesteś.

Nie chodzi o to, abyś się przemieniła czy dostosowała do czyichś wymogów, by uzyskać miłość i akceptację od innych. Wtedy łatwiej Tobą manipulować. Gdy chcesz się komuś przypodobać, to oddalasz się coraz bardziej od samej siebie, od swojej wewnętrznej mocy, mądrości, miłości. Wtedy łatwo wpaść w relację opartą na współuzależnieniu, wykorzystywaniu, przemocy.

Chodzi o to, byś poczuła się bezpieczna. Byś mogła w bezpiecznych warunkach przyglądać się samej sobie, wzorcom zachowań, jakie Twoim życiem kierowały. Byś poczuła się mocna, mądra i piękna. Byś poczuła się sprawcza, czyli biorąca odpowiedzialność za swoje marzenia, decyzje, porażki.

Jeśli czujesz, że w tej grupie mogłabyś uzyskać dla Ciebie wsparcie, zapraszamy do kontaktu – zapisać można się telefonicznie lub mailowo.

Zasady działania oddziału od 1 czerwca 2020 roku

1czerwcaOd 1 czerwca otwieramy ponownie nasz oddział. Porady będą odbywały się zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie (telefoniczne i online). Spotkania będą odbywać się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa.

Konieczne jest wcześniejsze umówienie się na poradę stacjonarną, można do nas dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Prosimy o punktualne przychodzenie na umówioną godzinę, aby nie korzystać z poczekalni.

Prosimy o przestrzeganie regulaminu spotkań stacjonarnych:
🔹Osoby korzystające z pomocy CPK są zobowiązane do prawidłowego zabezpieczenia się w środki ochrony osobistej (maseczka) podczas pobytu w Placówce oraz do dezynfekcji rąk przy wejściu. W razie potrzeby zapewnimy jednorazową maseczkę.

🔹Klientki przyjmowane stacjonarnie będą otrzymywały do wypełnienia kwestionariusz dotyczący stanu zdrowia.

🔹W przestrzeni wspólnej prosimy o zachowanie zasady odstępu co najmniej 2 metrów.

🔹W związku z sytuacją epidemiczną wprowadziłyśmy dodatkowe kryteria pierwszeństwa przyjęć klientek w kontakcie bezpośrednim. W pierwszej kolejności przyjmowane są kobiety, które nie mają możliwości (brak sprzętu, dostępu do internetu, umiejętności) korzystania z poradnictwa zdalnego lub wymaga tego ich trudna sytuacja osobista.

Komunikat w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Informujemy, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w dniach 12-26 marca 2020 odwołujemy wszystkie grupowe zajęcia – grupy wsparcia i warsztaty.

Podjęłyśmy również decyzję, że od poniedziałku 16 marca we wszystkich oddziałach będziemy udzielać indywidualnych konsultacji zdalnie: telefonicznie, e-mailowo oraz przez Skype’a. Więcej informacji na temat dyżurów sekretariatu i umawiania porad zdalnych podamy w najbliższym czasie.

„Bezpieczeństwo zamiast kwiatka. O przemocy wobec kobiet.”

Łódzki oddział Centrum Praw Kobiet oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszają na konferencję pt. „Bezpieczeństwo zamiast kwiatka. O przemocy wobec kobiet.”

Opowiemy o swoich codziennych działaniach i porozmawiamy o tym czy w Polsce zrobiono wystarczająco dużo, by skutecznie przeciwdziałać przemocy. Wydarzenie odbędzie się 8 marca, czyli w Międzynarodowy Dzień Praw Kobiet. Dlaczego wtedy? Dlatego, że bezpieczeństwo, zdrowie i życie kobiet jest dla nas zdecydowanie ważniejsze niż puste, kurtuazyjne gesty, za którymi nie idzie autentyczny szacunek i chęć respektowania podstawowych praw.

86262616_196741821410306_7092902261847752704_n
Miejsce: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi
Termin: 8.03.2020r. (niedziela), godz. 12.00 – 16.00
Program:
1. 12.00 – 12.10 Oficjalne rozpoczęcie konferencji
2. 12.10 – 12.30 Prezentacja działań łódzkiego oddziału Centrum Praw Kobiet
3. 12.30 – 14.00 Panel pt. „Czy polskie prawo chroni kobiety doświadczające przemocy?”
4. 14.00 – 14.20 Przerwa kawowa
5. 14.20 – 15.50 Panel pt. „Jak wspierać kobiety doświadczające przemocy?”
6. 15.50 – 16.00 Oficjalne zakończenie konferencji

Szczegółowe opisy paneli oraz biogramy zaproszonych prelegentek zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Po konferencji zapraszamy na warsztat prowadzony przez psycholożki Centrum Praw Kobiet – ZAPISY WKRÓTCE

Konferencja „Bezpieczeństwo zamiast kwiatka. O przemocy wobec kobiet.” Jest wydarzeniem otwartym, na które wstęp jest BEZPŁATNY

Organizatorzy wydarzenia:

Centrum Praw Kobiet (oddział w Łodzi)
Centrum Dialogu Łódź

Partnerzy wydarzenia:

WAVE Step Up Campaign

Patronat medialny:

Gazeta Wyborcza Łódź

panel1 panel2

Warsztaty psychologiczne dla kobiet

Zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów:

  • 5 lutego – Asertywność, czyli jak wyznaczać granice?
  • 19 lutego – Jak budować poczucie pewności siebie?
  • 4 marca – Emocje – jak sobie z nimi radzić i o nich rozmawiać
  • 25 marca – Jak komunikować swoje potrzeby?

Zajęcia będą się odbywały w środy, w godzinach 17:15- 20:30. Poprowadzi je psych. Katarzyna Kacprzyk.

Zapisy prowadzone są drogą mailową oraz w sekretariacie – osobiście lub pod numerem (42) 633-34-11. Zapisywać można się na pojedyncze zajęcia lub cykl czterech warsztatów. Liczba miejsc ograniczona – w  spotkaniu może wziąć udział do 15 kobiet.

grupa

Nowa grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy

Przyjmujemy zapisy do nowo utworzonej grupy wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy prowadzonej przez psychoterapeutkę Ilonę Sobul. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 listopada. Grupa będzie spotykać się co drugi tydzień w godz. 17:30 – 20:00.

 Zapisy przez sekretariat – osobiście lub telefonicznie: (42) 633-34-11; 736-608-493

grupa