Psycholożki i pedagożki

KATARZYNA BOROWIECKA – psycholożka, absolwentka Psychologii ze specjalnością Wspierania rozwoju i efektywnego funkcjonowania człowieka na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ. Przez kilka lat współtworzyła świetlicę środowiskową zajmującą się dziećmi i młodzieżą z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jako wolontariuszka pracowała także z pacjentami Oddziału Hematologii Szpitala Kopernika w Łodzi. Ukończyła szkolenie „Profilaktyka wypalenia zawodowego. Radzenie sobie ze stresem oraz efektywne komunikowanie się w relacji pomagania”. Prowadziła serię szkoleń aktywizująco-uspołeczniających dla osób chorych na stwardnienie rozsiane w łódzkim oddziale PTSR. Na co dzień pracuje z pacjentami z chorobami otępiennymi, chorobą Alzheimera oraz chorobami współistniejącymi. Z Centrum Praw Kobiet w Łodzi związana od lipca 2017 roku.

AGATA DROGOSZ – psycholożka, terapeutka BSFT w trakcie certyfikacji, absolwentka Psychologii Rodziny i Wychowania na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ. Ukończyła liczne kursy z zakresu psychoterapii. Stale pogłębia swoją wiedzę na konferencjach i szkoleniach dot. psychologii i psychoterapii. Od siedmiu lat pracuje jako psycholog w łódzkim gimnazjum. Aktualnie podnosi swoje kwalifikacje odbywając staż na jednym z oddziałów Kliniki Psychiatrii CSK w Łodzi. Pracuje w oparciu o zasoby klienta. Celem jaki sobie stawia jest znalezienie jego mocnych stron i dążenie do znalezienia przez klienta satysfakcjonującego rozwiązania. Kocha ludzi, zwierzęta i sport. Uwielbia wyzwania.

JUSTYNA FELCENLOBEN – LIERMANN –  psycholożka ze specjalizacją z psychologii społecznej (absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie), specjalista zdrowia publicznego (absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi), w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu terapeuty systemowego, członek nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Autorka programów profilaktycznych i dokumentów strategicznych z obszaru polityki zdrowotnej. Stale podnosi swoje kwalifikacje (ukończone szkolenia m.in. z zakresu: profilaktyki uzależnień, komunikacji społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie i interwencji kryzysowej). W Centrum Praw Kobiet od 2016 roku.

AGATA JANKOWSKA – Pedagog z 33-letnim stażem i specjalistka w obszarze pomocy psychologicznej. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi i Studium Pedagogicznego w tej uczelni, podyplomowej Pedagogiki Twórczości w łódzkiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej, Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie oraz szkoleń dotyczących przeciwdziałania przemocy w rodzinie i podejmowania interwencji wobec dzieci. Obecnie studiuje psychoterapię w Akademii Analizy Transakcyjnej w Warszawie. Pracowała jako nauczyciel w Akademii Muzycznej w Łodzi i w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Współpracowała ze Stowarzyszeniami Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia (m.in. Stowarzyszenie Brata Alberta), Ośrodkami Psychoedukacji, Terapii i Rozwoju, Dojrzewalnią Róż (Festiwal Progressteron), Fundacją Kobiece Serca. Obecnie prowadzi indywidualne sesje terapeutyczne i grupy wsparcia dla kobiet. Współpracuje z Fundacją Centrum Praw Kobiet od 2019 roku.

MARTA KOŁATA – MIKOŁAJCZYK – psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Nauk o Wychowaniu. Ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień w polsko-niemieckim  instytucie terapii uzależnień Błękitny Krzyż. Pracuje w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Uzależnień w Łodzi oraz w Centrum Progres w Koluszkach. Posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, dziećmi i młodzieżą. Prowadzi terapię indywidualną i grupową. Z Centrum Praw Kobiet związana od 2012 roku, w latach 2014-2015 współrealizowała program pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i ich rodzinom.

MAŁGORZATA ROŻNIATA – certyfikowana psychoterapeutka uzależnień oraz certyfikowana specjalistka w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie (Instytutu Psychologii Zdrowia oraz Fundacji Niebieska Linia), magister pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, mediatorka sądowa, lektorka Fundacji im. Stefana Batorego w dziedzinie alkoholizmu i innych uzależnień, terapeutka rodzinna (Polskiego Instytutu Ericksonowskiego w Łodzi), specjalistka w dziedzinie terapii DDA i profilaktyki uzależnień. W CPK w Łodzi od 2002r., w latach 2014-2015 współrealizowała program pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i ich rodzinom.

IZABELA SAMULEWICZ-STAWICKA  –  Psychoterapeutka w trakcie certyfikacji, pracuje w nurcie terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu. Większość swojego zawodowego życia związana z sektorem pomocowym świadcząc wsparcie rodzinom, młodzieży i dzieciom w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi oraz Wydziale Wspierania Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Łodzi. Współpracowała również z organizacjami pozarządowymi takimi jak np. Fundacja Inkubator oraz Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół Pomost. Odbyła staż z zakresu psychologii klinicznej w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Czechosłowackiej w Klinice Zaburzeń Afektywnych i Psychotycznych oraz Klinice Psychiatrii Młodzieżowej. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach i warsztatach, jest słuchaczką Studium Profesjonalnej Psychoterapii, a jej praca podlega superwizji. Terapia dla niej to oparte na bezpieczeństwie i zaufaniu spotkanie, które pomaga odkrywać nowe rozwiązania, zasoby i siły na drodze ku pożądanej przez klienta zmianie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399