Prawniczki

ANNA GŁOGOWSKA – BALCERZAK – w latach 2016-2021 dyrektorka łódzkiego oddziału Centrum Praw Kobiet i wykładowczyni Uniwersytetu Łódzkiego. Interesuje się zagadnieniami związanymi z ochroną praw człowieka i prawem międzynarodowym. W 2017 roku uzyskała stopień doktora nauk prawnych. W czasie studiów magisterskich, przebywała na uniwersytecie w Maastricht w ramach programu Erasmus oraz odbyła praktyki w ONZ – w Biurze ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) w Wiedniu. Współpracuje z Fundacją przeciwko handlowi ludźmi i niewolnictwu „La Strada”, jest członkinią Wojewódzkiego Zespołu ds. przeciwdziałania handlowi ludźmi. Z Centrum Praw Kobiet związana od 2012 roku.

MAGDALENA KACPRZAK – aplikantka adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w zakresie prawa rodzinnego, cywilnego, a nadto prawa karnego. Jako wolontariuszka łódzkiego oddziału Centrum Praw Kobiet udziela porad prawnych od 2019 r. Wspiera potrzebujących wierząc, że sprawiedliwość jest silniejsza nawet od prawa.

MAŁGORZATA KOTLIŃSKA-DOBRZAŃSKA – radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Posiada 10-letnie doświadczenie w branży usług prawnych. Pomoc prawną świadczy w szczególności na rzecz osób fizycznych. Specjalizuje się w zakresie prawa rodzinnego, a zwłaszcza problematyce rozwodów i separacji, roszczeń alimentacyjnych między małżonkami a także na rzecz uprawnionych dzieci. Pomocy prawnej udziela także w zakresie stosunków między rodzicami a dziećmi jak ustalenie kontaktów z dzieckiem, ustalenie władzy rodzicielskiej a także jej ograniczenie. Nadto specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie cywilnym (min. obrót prawny z udziałem konsumentów, prawo spadkowe, odszkodowania majątkowe, w tym z uwzględnieniem odszkodowań za szkody na osobie, sprawy mieszkaniowe, sprawy windykacyjne), prawie pracy oraz prawie administracyjnym. Z łódzkim Oddziałem Fundacji Centrum Praw Kobiet współpracuje od czerwca 2014 r., gdzie udziela porad prawnych podopiecznym i Klientkom Fundacji, w 2015 roku współrealizowała program Ministerstwa Sprawiedliwości „Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz członkom ich rodzin”.

ANNA SZCZEPANIAK – od lutego 2010 r. adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi. Jest stałym, certyfikowanym mediatorem prowadzącym mediacje na obszarze sądów apelacji łódzkiej. Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie mediacji w sprawach gospodarczych z elementami wiedzy pozaprawnej. Stypendystka programu Socrates – Erasmus w latach 2002/2003. W latach 2015-2019 wiceprezeska Stowarzyszenia Prawników Iurislink zrzeszającego adwokatów i radców prawnych z największych miast Polski i Niemiec, do którego celów statutowych należy m.in. propagowanie zasad etyki zawodowej, podnoszenie prestiżu i dbałość o wizerunek zawodów prawniczych, szerzenie oraz podnoszenie świadomości i kultury prawnej w społeczeństwie. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego (m.in. rozwody, alimenty, władza rodzicielska, podziały majątku) oraz prawa pracy. Posiada doświadczenie zarówno przy reprezentacji klientów indywidualnych (m.in. w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego i  spadkowego), jak również przy obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych (opiniowanie i sporządzanie projektów umów, postępowanie przed Krajowym Rejestrem Sądowym oraz reprezentacja w sporach sądowych i w postępowaniu egzekucyjnym). Obsługuje również klientów anglo- i niemieckojęzycznych. Prowadziła warsztaty, a także uczestniczyła w licznych panelach
dyskusyjnych, seminariach i szkoleniach poświęconych problematyce prawa rodzinnego i przeciwdziałania wszelkim formom przemocy w rodzinie. Autorka publikacji w Gazecie Wyborczej dotyczących problematyki kobiecej: pt. „Rewolucja parasolek trwa. Dlaczego kobiety w Polsce wychodzą na ulicę protestować?”, „Gwałty, napaści na tle seksualnym. Polska przemoc powszednia”, „Przemoc domowa. Poważny problem czy margines?”

MAŁGORZATA TATUCHA – adwokat, stały mediator przy Sądzie Okręgowym w Łodzi, mediator przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz przy Fundacji Centrum Praw Kobiet w Łodzi; odbyła aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi; absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydział Prawa i Administracji. Z Centrum Praw Kobiet w Łodzi związana od 2012 roku; udziela porad prawnych w zakresie spraw karnych, rodzinnych (rozwód, alimenty, władza rodzicielska, kontakty z dzieckiem, podział majątku), spadkowych, pracowniczych, a także w sprawach dotyczących odszkodowań i nieruchomości. W latach 2013 – 2015 w ramach Centrum Praw Kobiet realizowała program Ministerstwa Sprawiedliwości „Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz członkom ich rodzin”. Odbyte szkolenia: udział w V Warszawskim Sympozjum Psychiatrycznym „Przemoc” (listopad 2015 roku); udział w konferencji naukowej pt.”Praktyczne aspekty obowiązywania Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”, zorganizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką (październik 2015 roku); udział w szkoleniu z mediacji „Konflikt i komunikacja” w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi (lipiec 2015); udział w szkoleniu realizowanym w ramach projektu „Propagowanie alternatywnych metod rozwiązywania sporów”, zorganizowanym na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach „Programu Operacyjnego Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości/ Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości” (styczeń 2016 roku); udział w konferencji pt. ”Mediacja. Rozmowa, zrozumienie, rozwiązanie” (marzec 2016 roku), zorganizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399